Viagra Coupons
amoxicillin 500 mg dosage
prednisone 20 mg price
tramadol 50mg high
speedtest
דרכון פורטוגלי מחיר
דרכון פורטוגלי
ebay ישראל בעברית, גוליבר שירות לקוחות טלפון
אתר הכרויות לאב מי, גוגל תרדם, dudk ,rdio
מתי ויאגרה ללא מרשם
турбофорекс отзывы
turboforex отзывы

Ротаракт клубот „Широк Сокак„ донираше во Клиничката болница во Битола

биномо
алли экспресс
бинарные опционы олимп трейд отзывы
274f1bf2bd18e7f0d33d6244e658426e_XLМладите ротаријанци од Ротаракт клубот „Широк Сокак“ со донација во постелнини и други текстилни материјали ги подновија одделенијата каде на свет доаѓа приновата во градот, Гинеколошкото одделение и Одделението за неонатологија при Клиничка болница во Битола. Донацијата е во вредност од 1300 евра односно 80 000 денари и се состои од постелнини, и тоа јоргани, перници, заштитници за душеци, баљарки, крпи со висок квалитет.

 

Како што изјави портпаролката на болницата Сузана Конеска, со ова се покрија потребите од ваков тип на постелнини и други материјали на овие две одделенија.

Менаџерскиот тим на Клиничката болница Битола во свое име и во име на пацинетите им се заблагодари на донаторите и изрази надеж дека соработката со Ротаракт клубот „Широк Сокак“ од Битола, предводен од претседателот Јане Велковски, ќе продолжи и понатаму.

29244225_1966338603684579_2103703130796457984_n

29261494_1966336200351486_1793882254695464960_n

29214624_10215817394169869_2540112043323686912_n

29216260_10215817394249871_4440094790687653888_n

29243827_10215817395049891_7435080841736224768_n

Настани | Events

Придружи се на Facebook! | Find us on Facebook!

Следете не на Твитер | Follow us on Twitter